Całoroczne lub letniskowe – budowa domów góralskich

15 sierpnia 2018

Budowa domów góralskich - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze

Tradycyjne domki góralskie urzekają niepowtarzalnym wykończeniem, co powoduje, że coraz więcej Polaków chce zamieszkać w drewnianym domku. W jakich rejonach zazwyczaj są spotykane i czym się wyróżniają?

Budowa domów góralskich – tańsze niż tradycyjne nieruchomości

Klimatyczne domki góralskie wyglądają niesamowicie estetycznie, czerpią inspirację z wzornictwa podhalańskiego. Są wykonane ze świerku i cechują się spadzistymi dachami oraz ozdobnymi werandami, mają też dachy kryte gontem. Znakomicie dopełniają podhalańskie mieściny, dlatego występują najczęściej w rejonach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby skonstruować taki dom w dużym mieście – inwestorzy szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Budowane są one z prefabrykatów, a nowoczesna technika sprawia, że proces można realizować także w zimie, ponieważ nie musimy wykonywać tynkowania. Przedsiębiorstwa zajmujące się ich budową przekonują, że dom jest gotowy w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – możliwość zmiany położenia pomieszczeń

Nowoczesne chałupy góralskie mogą służyć jako domki letniskowe, ale również mieć przeznaczenie całoroczne. Stosowana technologia pozwala uzyskać wewnątrz świetne warunki do życia, dachy zabezpieczone są nowoczesnymi materiałami, a ściany można ocieplić. Firmy zajmujące się budowaniem domków z bali specjalnie przygotowują wszystkie części, żeby uodpornić środek przed ujemnymi temperaturami. Kolejnym atutem domów tego typu jest możliwość rozbudowy. Podejmując decyzję o inwestycji w klimatyczne domki góralskie, wybierajmy wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które potrafią połączyć tradycję z nowatorskimi pomysłami.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]