Całoroczne domy góralskie – dobre strony

20 września 2018

Jeśli chcesz kupić domy góralskie, koniecznie wejdź na domygoralskie.com

Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Nawiązujące do tradycyjnej architektury Podhala zachwycają spadzistymi, krytymi gontem dachami i drewnianymi ścianami. Dla wielu kupujących istotne jest także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak surowcem odnawialnym. Nic może zatem dziwić, iż wznoszone są nie tylko w Tatrach – spotkać je możemy prawie w całej Polsce, bo świetnie wyglądają wpisując się w wiejskie krajobrazy. Często spotkać możemy komentarze na temat tego, że sprawdzają się one wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je wykonuje?

Inspirowane historycznymi budynkami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są niemal wyłącznie z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu w środku budynku panuje optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się także kamienne podmurówki, chroniące dom przed wilgocią i chłodem przedostającymi się od gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich jest także spadzisty dach pokryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w razie nierzadkich w tym rejonie opadów śniegu.

Kto zaprojektuje całoroczne domy góralskie?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, że już na starcie należy pracować ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej zrobimy stawiając na firmę, w której ramach działają projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne będzie również to, by historyczna architektura komponowała się z nowoczesnymi pomysłami budowlanymi – to jesienią zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę w identycznym stopniu, co w innych rodzajach obiektów.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]