Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

7 kwietnia 2021

Jeśli chcesz kupić shutters, odwiedź ten adres.

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome i można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z PCV, płyt MDF, jak również z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się z reguły na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzają się także na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się nadal stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy południowych Stanach USA.

Atuty shuttersów

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle problemów, aby założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Warto również zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania linek, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają zapewne za spory plus.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]