W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

10 listopada 2018

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to też świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.