Tablica tekstylna – jak można ją wykorzystać?

14 marca 2020

W przeróżnych pomieszczeniach na każdym kroku widzi się tablice korkowe. Używamy ich nie tylko w domu, ale także w szkołach, kancelariach czy urzędach. Ogromne uznanie zdobyły zwłaszcza swojej uniwersalności. Korek to surowiec, w który bez obaw możemy wielokrotnie wciskać szpilki lub pinezki, a ten nie straci swoich cech przez długi czas. Dzięki temu wyprodukowane z niego tablice są niezwykle funkcjonalne i dobrze sprawdzają się także podczas intensywnej eksploatacji. Popyt na tego rodzaju tablice w dużej mierze jest następstwem także tego iż są niebyt kosztowne – za przeciętnej wielkości tablicę nie wydamy więcej niż 50 złotych. Co ważne, te plusy tablic korkowych łączą się z ich ogromnymi walorami estetycznymi – pod tym kątem szczególnie dobrze prezentują się tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – czemu warto ją zamówić?

Tablice tekstylne to nic innego, jak tablice korkowe pokryte dodatkową warstwą tkaniny. Główną zaletą tego konceptu jest podwyższenie walorów estetycznych tablicy. Jeżeli z określonych przyczyn nie pasuje nam specyficzny charakter naturalnego korka, tablice tekstylne będą dla nas idealne. Zamówimy je w obszernej palecie kolorów, dlatego bez problemu dobierzemy model dopasowany do aranżacji danego pomieszczenia. W ofercie producentów są tablice tekstylne wyróżniające się nie tylko zabarwieniem zastosowanego obicia, ale też ramy. Wybierać można m.in. tablice tekstylne z obramowaniem z płyty MDF (w rozmaitych kolorach, a także wersje stylizowane na naturalne drewno), aluminiowym i drewnianym.

Tablice tekstylne mogą służyć jako element dekoracji mieszkania

Głównym przeznaczeniem tablic tekstylnych jest prezentacja przeróżnego rodzaju dokumentów, które musimy mieć na wyciągnięcie ręki. Jednakże zastosowanie tablic tekstylnych na tym się nie zamyka. Ze względu na elegancki wygląd, są one wykorzystywane jako element dekoracji mieszkania. Wyśmienicie nadają się do przymocowywania zdjęć bądź zebranych kartek z wakacji. Oprócz tego możemy zawiesić na nich też inne drobnostki, m.in. breloczki.