Serwis okien

19 maja 2018

Okna serwis Warszawa. Zdobądź więcej informacji

Zużyte okna najprościej będzie zwyczajnie wyjąć, by kupić nowe, jednak nie zawsze jest to opłacalne. Zwykle korzystniejszym wyjściem okazuje się naprawa okien – tym bardziej, że tego typu usługi są w dzisiejszych czasach oferowane przez mnóstwo przedsiębiorstw. Jeśli mamy przynajmniej podstawowe umiejętności majsterkowicza, z odnowieniem okien – zwłaszcza drewnianych – bez problemu poradzimy sobie sami.

Jak poznać, czy potrzebna jest naprawa okien?

Najczęstszą przyczyną usterek okien są uszkodzone zawiasy. Sprawdź, czy nie wystają z nich trzpienie i czy ich zamykanie nie sprawia problemów. Ten ostatni objaw najczęściej zapowiada zapieczenie bolca, czego skutkiem może być wypadnięcie skrzydła z zawiasu – a a do tego lepiej nie dopuścić. Problemy często wynikają ze uszkodzenia zamka – warto upewnić się, czy nie ma niepotrzebnego luzu, bo jeśli zepsuje się, zamknięcie okna okaże się niewykonalne.

Serwis okien drewnianych – w jakich sytuacjach lepiej zatrudnić specjalistów?

Kiedy drewniane okna nie prezentują się już jak kiedyś, jesteśmy w stanie z łatwością je odnowić. Samodzielna naprawa okien nie okaże się trudna – pod warunkiem, że mówimy tylko o ich wyglądzie. Gdy usterka dotyczy mechanizmu zamykającego, lepszym wyjściem okaże się zostawienie tego specjalistom.

Naprawa okien PCV – ile kosztuje?

Wiele zależy od tego, o jaką usterkę chodzi. Zwykła regulacja położenia skrzydeł nie powinna pochłonąć więcej, niż 40 złotych, jednak konserwacja mechanizmu otwierającego albo zawiasu będzie wydatkiem około dwustu złotych. Pamiętajmy, że skrzydła wykonane z tworzyw sztucznych wymagają okresowej ochrony – naprawa okien PCV to też więc ich oliwienie i wymiana gum.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]