Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

28 października 2023

Dalsze informacje o shuttersach.

Planując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas na pewno przyjrzał się im na ekranie telewizora czy w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Atuty shuttersów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają także praktyczne funkcje. Dzięki nim można kontrolować użycie padającego światła: w gorące dni powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie przeszkód, aby założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, przez co zwiększają wartość nieruchomości. Należy też zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania żyłek, co rodzice dzieci lub posiadacze zwierząt, które mogłyby zaplątać się zwisające łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]