Najlepsze akcesoria do rolet

15 listopada 2018

Napinacz łańcuszka, płytka montażowa, mechanizm do rolety oraz haczyk montażowy to bardzo popularne i często kupowane akcesoria do rolet. Ich montaż jest prosty i intuicyjny – każdy w domowym zaciszu może je przymocować w odpowiednim miejscu, bez konieczności użycia śrub albo gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny montaż i demontaż to kluczowe atut nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym powinieneś pamiętać

Kupujesz rolety wewnętrzne? Oto zestaw akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napinacz łańcuszka,
– napięcie boczne tkaniny,
– haczyki montażowe.
Podczas użytkowania rolet wewnętrznych niektóre elementów mogą się wysłużyć. Co prawda współczesne akcesoria do rolet są wysokiej jakości, ale gdy podziała na nie zbyt spora siła, to mogą się złamać. Tak może przydarzyć się, przykładowo, z uchwytami mocującymi, jeśli zbyt mocno rozchylimy skrzydła okien. Nie ma potrzeby wymieniać od razu wszystkich rolet, w zupełności wystarczy dokupić kilka małych elementów z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej prostej naprawie będą służyć jeszcze długie miesiące, a nawet lata.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień noc to produkt dla osób, którym zależy na kontroli ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania, ale nie potrzebują zaciemnienia na poziomie 100%. Komplet akcesoriów do rolet dzień i noc to nieodłączna para rolet okiennych. Są wśród nich elementy, które służą rozwijaniu oraz zwijaniu rolet. Nieocenioną pomocą w instalacji, a następnie w eksploatacji, będzie napinacz i łańcuszek. Zadaniem napinacza jest poprawne zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie poplącze się ani nie przytnie.