Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

24 sierpnia 2019

Panele drewniane znajdziesz na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Musisz więc zostawić dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]