Modne i nowoczesne rolety okienne

11 grudnia 2018

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne wyliczane są w każdym sezonie pośród trendów na nowoczesne i modne urządzenie pomieszczenia. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – jak je dobrać do stylu pokoju?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilka, a czasem więcej wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dopasuj odcień podobny do Twojego pokoju lub postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to beże, biel, czerń oraz szarość. Szczególnie szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa wnętrza.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości oraz od 116 do 230 cm wysokości. Tego typu rolety będą pasować do okien o typowych wymiarach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nietypowym rozmiarze, wspaniałym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego przewężenia rolet.