Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

24 maja 2023

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a niekiedy nabywamy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to po prostu dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dobierzemy je do wystroju domu, bowiem są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, gdyż nie ma brył solnych o identycznej siatce krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im rozmaite formy, m.in. sześcianu bądź piramidy.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Dużo osób sądzi, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, które równoważą te generowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom chorym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i przyjemne, dlatego rekomenduje się nabycie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, dlatego iż z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]