Eleganckie i praktyczne meble do kuchni

16 maja 2018

Kuchnia to w dla wielu osób miejsce o największym znaczeniu. Zazwyczaj jednak nie jest ona zbyt reprezentacyjna, bo jej funkcjonalność często jest ważniejsza niż piękno. Obie te zalety jednak mogą iść ze sobą w parze, przede wszystkim kiedy postawi się na nowoczesne, nieszablonowe rozwiązania.

Nowoczesne meble do kuchni

Obecnie w urządzaniu wnętrz rządzi minimalizm i można to także dostrzec w przypadku wystroju kuchni. Koniec zatem z zagraconymi, zabałaganionymi pomieszczeniami. Na rynku znaleźć można pomysłowo zaprojektowane szafki, które, pomimo swoich małych wymiarów, są niezwykle pojemne. Z zamierzenia są one dedykowane dla małych kuchni, lecz obecnie nawet w dużych kuchniach im mniejsza liczba mebli, tym korzystniej. Dlaczego? Sprawia to, że kuchnia jest wygodniejsza, lepiej wygląda i łatwej można trzymać wszelkie pożądane akcesoria pod ręką. Modne są też wyspy oraz blaty robocze, umożliwiające sprawne przygotowywanie posiłków oraz mycie naczyń. Dają one komfort, a ponadto pięknie się prezentują. Tak samo jest z ciekawymi, wysokimi krzesłami. Cieszące się od pewnego czasu wielkim zainteresowaniem hokery barowe, wprowadzają do każdej kuchni nowoczesną, swobodną atmosferę. Natomiast dla tradycjonalistów idealne będą komplety komfortowych, prostych krzeseł z obszernym stołem, na przykład z wytrzymałego drewna, który pomieści wszystkich domowników.

Czym odznaczają się nowoczesne meble do kuchni?

Współcześnie stawia się na praktyczne rozwiązania. Meble do kuchni mają zazwyczaj proste bryły. Popularne są chowane uchwyty, dodające elegancji: są one niezwykle wytrzymałe, nierzadko chromowane, przy czym cechują się niecodziennym wyglądem. Tak samo jak w przypadku pozostałych pomieszczeń, w kuchni dominują neutralne barwy, nadające pomieszczeniu wyraźnie elegancki styl. Efekt uwydatniają duże, wykończone matowo lub lśniące powierzchnie blatów, które łatwo można utrzymać w czystości, a także barwy takie jak beż, szarość i klasyczna biel, wprowadzające do kuchni wrażenie czystości i porządku.