Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

30 sierpnia 2023

Jeżeli szukasz przykładów z zastosowaniem shuttersów w salonie zajrzyj tutaj.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego też warto zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia m.in. zupełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa konserwacja

Swoboda kontroli wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Poza tym okiennice typu shutters tworzą efektywną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]