Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

27 marca 2023

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty skitur!

Większość osób wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego wypoczynku w drewnianej, górskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas dość wyczerpujących, ale niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów i nart.

Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są z pewnością Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]