Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

16 lutego 2021

Zamów kolczyki z kamieniami.

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Minerały są w stanie całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny charakter mają bowiem kolczyki z kryształami, inny zaś te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największym uznaniem? Które Minerały stosowane w warsztatach złotników są prawdziwe, a które są syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź może zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Należy wspomnieć, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które wytwarzane są z wapnia oraz cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom czy kobalt. Oprócz nich, kamieniami syntetycznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy znacznie chętniej stosują rzecz jasna kamienie naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od niebieskich do czerwonych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle podnosi cenę zakupu takich kolczyków. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi materiałami.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]