Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

27 listopada 2018

Zamów kremy naturalne

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do produkcji kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. macadamia, arganowy czy migdałowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo nabyć w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]