Wybieramy buty motocyklowe

28 grudnia 2020

Sprawdź, gdzie kupić buty motocyklowe.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i zapewne niejedna osoba chciałaby je mieć z uwagi na sam ich wygląd. Jednak ich głównymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i ochronę stopy oraz goleni podczas możliwego wypadku.

Jakie obuwie motocyklowe na jazdę sportową, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, jakie buty na motocykl będą odpowiednie, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To głównie:
1. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wytworzone są z materiałów zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są doskonałe na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo wypadku jest mniejsze, wobec tego zapewnienie osłony stopie nie jest tu priorytetem. Ich plusem jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
3. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w liczne rozwiązania zmniejszające ryzyko złamania kości stopy lub podudzia i skaleczenia skóry. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.

Buty motocyklowe – wybierz je z głową

Wybierając buty na motocykl należy na początku określić, jakie jest ich główne przeznaczenie – używanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się dotkliwymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe noszone wyłącznie do jazdy po mieście, będą może prezentowały się doskonale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia na motor, notabene jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy i ochrona zdrowia kierowcy, dlatego jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle istotna. Kupujmy zatem obuwie najlepszych firm. W razie wątpliwości powinno się zawsze skorzystać z rady bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup obuwia.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]