Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

9 kwietnia 2019

Jeśli chcesz nabyć kask jeździecki, zobacz tutaj

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]