Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

25 maja 2018

Dowiedz się więcej o biżuterii z cyrkoniami na www.cyrkonie.com.pl

W procesie ozdabiania ozdób popularnie używa się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa klientów jest w stanie pochwalić się prawdziwymi skarbami w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie występujące naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Są one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez posiadane cechy używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy nabyć ją na przykład przez internet.