Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

10 grudnia 2018

Chcesz zamówić środki do konserwacji drewna? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy konserwować nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem, który nadaje pomieszczeniu przytulny charakter. To surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Z kolei środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia i eksploatację. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]