Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

6 marca 2019

Zobacz, gdzie zamówić środki do dezynfekcji

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków odkażających z reguły wchodzi czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, toalet, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]