Środek do czyszczenia elewacji – remedium na graffiti

21 lutego 2020

Jeśli chcesz nabyć środki do czyszczenia elewacji, koniecznie odwiedź ten adres

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Na ogół mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek zwykle napisy te niosą treści obcesowe lub rasistowskie. Nic zatem dziwnego, że administratorzy lub właściciele budynków czynią wszystko, aby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak pochłania mnóstwo czasu i jest dosyć kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środków do mycia elewacji.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie także bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na ścianę budynku – w tym celu należy użyć dużego pędzla bądź wałka. Po co najmniej godzinie preparat należy zmyć myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie fasady niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Małe opakowanie preparatu okaże się przydatny też właścicielom domów jednorodzinnych, sklepików czy firm. Nabycie środka do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]