Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

21 maja 2022

Jeśli szukasz kapsułek z kawą, koniecznie wejdź na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną idziemy przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]