Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

29 maja 2018

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Najczęściej do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych lub ściennych. W większości z nich kupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, tj. karnisze metalowe, rozety, kółka z żabkami oraz wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu będziemy w stanie złożyć pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a także w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wyprodukowane są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na zamówienie – jak zamawiać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.