Składowanie materiałów – namioty magazynowe

25 września 2018

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.