Poznaj różne akcesoria do alkoholu

27 sierpnia 2019

Dowiedz się więcej o akcesoriach do alkoholu

Domowy wyrób alkoholi, niegdyś nader popularny, dziś wraca do łask. Do poszukiwań popychają nas nie tylko względy finansowe (nalewki przyrządzane na własną rękę są o wiele tańsze od tych ze sklepu), ale także możliwość przygotowania napojów według własnych upodobań, chęć eksperymentów oraz zadowolenie płynące ze spożywania swoich alkoholi. Gros osób na własną rękę przygotowujących domowe napoje wybiera wino, piwo, nalewki bądź cydr, chociaż nie brakuje też miłośników domowego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w jakich alkoholach się specjalizujemy, winniśmy posiadać właściwy sprzęt.

Jakie akcesoria do alkoholu są kluczowe?

Wyrób alkoholu w domu byłby niemożliwy bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – specjalnych balonów, pojemników, rurek czy korków. Poza tym do każdego typu alkoholu potrzebne są inne akcesoria – w przypadku wina jest to między innymi prasa do owoców, natomiast dla piwa – chłodnice i kotły. Do rozlewu alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednak wykaz potrzebnych akcesoriów się nie kończy, bo butelki z napojami trzeba stosownie oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – etykiety na butelki i kapturki termokurczliwe

Etykiety na bimber lub inne alkohole domowe jesteśmy w stanie przygotować samemu. Dużo lepiej będą się jednak prezentować butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami i ozdobnymi etykietami na wódkę, które możemy zaserwować w trakcie towarzyskich imprez lub bez obaw podarować bliskim jako upominek. Szczególny typ takich akcesoriów to etykiety weselne, które możemy przylepić nie tylko na własnych trunkach, ale również tych nabytych w sklepie i podkreślić tym samym charakter imprezy.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]