Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

5 stycznia 2019

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by wybór materiału na elewację dobrze przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a bogactwo oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.