Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

21 września 2022

Dowiedz się, gdzie zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta długo wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Początkowo wykonywano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoje pełne zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym duży wzrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Platyna, kamienie szlachetne, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni i metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szafir, szmaragd czy rubin. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednakże w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: ilości karatów, wzoru, użytego kamienia czy materiału, toteż każdy znajdzie śliczny, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Nasz adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]