Oryginalna biżuteria z turkusem

17 czerwca 2018

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc dziwnego, że często wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki i klipsy, które świetnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na kolor turkusu w największym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład kamienie importowane z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Zapewne w dużej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą zmatowić turkus. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyściełanym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]