Obuwia sportowego nie zastąpisz zwykłymi butami

14 kwietnia 2021

Jeśli szukasz butów sportowych, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Codzienny jogging, trening na siłowni czy udział w sportach drużynowych są argumentem, by odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę podejmować się w zwyczajnym obuwiu, stąd tak istotne jest zaopatrzenie się w buty sportowe.

Zadanie butów sportowych – nie tylko komfort podczas ćwiczeń

Większość z osób asocjuje buty sportowe przeważnie z wygodą chodzenia w nich oraz ciekawym designem. Nie spostrzegamy ich specyficznych cech, jakkolwiek podświadomie czujemy, że stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe chętnie używamy również w trakcie pracy, zwłaszcza, gdy wykonujemy zawód, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – widzimy je na nogach dentystów, pedagogów czy pracowników sklepów. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze rezultaty, ale również ograniczyć groźba możliwych urazów. Podeszwy obuwia do tenisa są przystosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, wysokie obuwie do koszykówki ochrania kostkę i goleń graczy od możliwych kontuzji podczas skoków, korki piłkarskie gwarantują zawodnikom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę pozycji tak na naturalnej, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po parkiecie. Buty sportowe są wobec tego lokatą w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych prostymi tenisówkami!

Jeśli dla praktykowanej przez nas dyscypliny sportowej opracowano dedykowane buty, nie należy zastępować ich pospolitymi adidasami. Nawet tak łatwa aktywność jak jogging w niedostosowanych butach z supermarketu częstokroć jest przyczyną urazów. Nie powinno się też oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoki koszt wpływają lata spędzone przez firmy nad obserwacją mechaniki konkretnej dyscypliny sportowej oraz opracowanie technologii produkcji takich butów. Buty uszkodzone czy też noszące wyraźne ślady zużycia, rekomendujemy jak najszybciej wymienić na nowe, jako że zapewne nie spełnią one już swoich funkcji, co również może spowodować urazy w trakcie treningu.

Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]