Nowoczesne grille gazowe

28 czerwca 2020

Sprzętem, który zwolennicy grillowania coraz częściej nabywają, jest bez wątpienia grill gazowy. Doskonale nadaje się do grillowania zarówno smakowitych kawałków bekonu, jak i pikantnych porcji karkówki. Jaki grill gazowy warto kupić?

Grille gazowe – czy warto je kupić?

Zapomnijmy o pylącym popiele oraz węglu. Korzystając z urządzenia gazowego przygotujemy potrawy w sposób niezwykle prosty i bez niepotrzebnego rozgardiaszu. Małych rozmiarów grill znakomicie nadaje się do użytkowania na balkonie, czyli zawsze wtedy, kiedy dysponujemy skromną przestrzenią. Zasilany na pojemniki gazowe lub praktyczne naboje, grill gazowy posiada także funkcjonalne zawory, ułatwiające dopasowanie procesu pieczenia. Tego typu grille są ruchome i bez trudu zabierzemy je nawet do parku. Zrobione ze stali części są niesamowicie odporne i wyczyścimy je przy pomocy delikatnych detergentów. Warto też zaopatrzyć się w dodatkowe części, na przykład przydatne pojemniki na tłuszcz, użyteczne szpikulce do mięsa bądź dodatkowy ruszt.
Jednymi z popularniejszych i znanych wśród polskich konsumentów producentów małych i dużych grilli gazowych są marki Weber, Broil King, jak również Campingaz.

Grill gazowy – weryfikuj stan urządzenia u techników

Żeby grill gazowy funkcjonował bez szwanku przez lata, musimy systematycznie poddawać go konserwacji przez wyspecjalizowanych fachowców. Nie możemy samodzielnie rozkręcać składników urządzenia, bowiem grozi to utratą gwarancji. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze urządzenie spełnia najwyższe normy, nie nabywajmy go w marketach budowlanych, tylko w profesjonalnych salonach. Ze względów bezpieczeństwa pamiętajmy także, żeby używać grill gazowy na otwartej przestrzeni. Jeśli będziemy słuchać sugestii techników, sprzęt posłuży nam przez wiele sezonów.