Niezbędnik numizmatyka – album na monety

26 września 2021

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda ze znajdowania i zakupu nowych okazów, ale też uczucie spełnienia z ich podziwiania i klasyfikowania. Pozyskane numizmaty winny zatem znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach i albumach, dzięki którym łatwo będzie można je oglądać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Albumy na monety – plusy wpinania i wypinania pojedynczych kart

numizmatów mają szeroki wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie z tej przyczyny, iż pomagają w prosty sposób klasyfikować monety jednego typu. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie ma wewnątrz kart i należy kupować je samodzielnie dobierając je do wielkości gromadzonych monet czy banknotów. Możliwość wypinania oraz wpinania kart jest znacznym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów według naszego uznania – można przenosić je między albumami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów lub zarysowania monet. Co więcej, dysponując malutkim zbiorem, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko kupić strony z pasującymi do nich przegródkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach wyglądają jak albumy ze zdjęciami rodzinnymi czy książki, więc bez przeszkód schowamy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez trudu również monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w kartach klaserów wykonanych z plastiku chować mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie kompletnej osłony przed działaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Rzadkie numizmaty w idealnym stanie bądź te wykonane z cennych kruszców należy uprzednio zabezpieczyć przez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można później przechowywać w albumie, bowiem wielu producentów oferuje karty do klaserów, w które bez przeszkód można wsunąć monety w kapslach czy też w sztywnych, papierowych holderach.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]