Naturalne maski do włosów – skład i działanie

16 września 2021

Zamów naturalne maski do włosów na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję negatywnie oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo niebezpieczne bywa spanie z mokrą głową, koloryzacja, stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy lub korzystanie z niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą odbudowę aniżeli typowe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być zestawione tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie substancje jak silikony, keratyna czy różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]