Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

27 października 2021

Zamów kombinezony motocyklowe.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale często również z odczuwaniem drobnego braku komfortu. By zminimalizować niekorzystny wpływ niektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką lub kombinezon na motor zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku z pewnością obniżą możliwość doznania przeróżnego rodzaju urazów. Tak jednakże będzie wyłącznie wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto zatem zamówić? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- czy dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiemy poniżej.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się zdejmuje i zakłada

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają zwłaszcza biorący udział w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, a także osoby z rzadka pokonujące wielokilometrowe trasy bez dłuższych postojów. Gwarantują one wysoki stopień ochrony w razie „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych może być bardzo kłopotliwe. Wobec tego motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, śmiało powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on optymalną w większości przypadków protekcję, a jednocześnie swobodniej się go zdejmuje i nakłada.

Kombinezon na motor – nie tylko model jest istotny

Budowa kombinezonu motocyklowego to jednak nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Równie kluczowy jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy przede wszystkim skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale doskonale zabezpieczają w takcie upadku. Warto jednakże podkreślić, iż wiele tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a jednocześnie lepiej „oddychają”.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]