Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

26 października 2019

Szukasz środków do dezynfekcji? Kliknij tu

Nawet do 5 milionów bakterii może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się wirusy, bakterie i pasożyty, które powodują poważne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Na co dzień to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (przede wszystkim z drobiu), ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]