Montaż poprzeczek samochodowych zostaw specjalistom

16 października 2019

Chcesz zamówić poprzeczki dachowe? Powinieneś odwiedzić ten adres

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]