Lampworki – co to jest?

1 czerwca 2018

Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2evnDfV

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny typ koralików produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane w domach – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś również można zrobić je w domu, lecz lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, które w wyniku działania ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu wybranych form. Paski stopionego materiału nawijane są na pręcik, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie prezentowały się wyłącznie przy takich kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]