Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

24 maja 2023

Znaczna część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć interesujący film lub program telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment znajdziemy w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wymienić można kilka rodzajów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Aktualnie zazwyczaj użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie niszczały na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena SAT będzie nam służyła kilka lat.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]