Jakie drukarki 3D oferuje CadXpert?

19 listopada 2022

Jeśli szukasz 3D drukarek, koniecznie wejdź na cadxpert.pl.

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony praktycznie o 90 procent. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najwyższej jakości drukarek 3D i usług, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną budową oraz bezproblemową obsługą. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można błyskawicznie uzyskać tożsame makiety, co jest szczególnie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest trwały i precyzyjny, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie występują zniekształcenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]