Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

24 marca 2020

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w Polsce są cenione z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C1, C2, C3, C-Elysse, Jumper, Xsara, Nemo, Xantia i Saxo. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji i płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, potrzebują także moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak ekonomicznie i wygodnie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne części można zakupić przez internet.

Nasz adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]