Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

19 maja 2023

Szukasz spodni do jazdy konnej? Zobacz tu.

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Istotne są też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]