Duży wybór wisiorków srebrnych

30 maja 2018

Więcej szczegółów o wisiorkach

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje też na styczność z wodą oraz słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.