Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

27 marca 2019

Jeśli potrzebujesz kontenera KP 7, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Kiedy warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]