Bursztyn

4 czerwca 2018

Chcesz zamówić biżuterię z bursztynem? Sprawdź http://tinyurl.com/ycq9zpub

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak u młodzieży, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – bursztyn należy przecież do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dostosować do aktualnych trendów. Aby zachować jej wygląd, powinniśmy o jantar właściwie zadbać. Jak? Przeczytajcie nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Bursztyn to niezwykle wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik musimy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem zrobimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek oraz kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej za dużo.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi wielkie wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie pogorszyć sytuację – powinieneś zatem poprosić o pomoc jubilera.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]