Blachodachówka – łatwa do położenia i stosunkowo tania

28 kwietnia 2023

Zamów blachodachówkę.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blacha na dach – cechy oraz zalety

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachę dachową rekomenduje się kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08