Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

23 grudnia 2019

Znajdź antenę naziemną na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się też wyjątkową wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zastosować. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]