Akcesoria jeździeckie – lonża dla konia

19 listopada 2020

Jeśli szukasz lonży jeździeckiej, kliknij tutaj.

Lonża dla konia to przyrząd cyklicznie stosowany w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie warto ich szukać?

Typy i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, zazwyczaj nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu technik związanych z trzymaniem wodzy, dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle oraz łapaniem strzemion. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do korygowania reakcji konia. Sprzęt ten służy też zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania umiejętności i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Z lonżę jeździeckiej korzysta się też w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim wypadku używana jest do ćwiczenia młodych koni i zagwarantowania im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty uznanych marek

Rozległy wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych sprzedających profesjonalny sprzęt w rozsądnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od znanych wytwórców – jak np. Imperial Riding, Waldhausen czy Jumptec. Interesuje Cię lonża w czerwonym, czarnymlub niebieskim kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najwybredniejszych dżokejów. W ofercie obecne są produkty wykonane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, delikatnego materiału i wyposażone w obrotowy zaczep.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]