Akcesoria i biżuteria z kryształkami Swarovskiego

29 maja 2018

Sprawdź, gdzie nabyć biżuterię Swarovskiego

Kryształy prezentują się wprawdzie świetnie, jednak nie każdy jest w stanie sfinansować ich kupno. Na szczęście w sklepach złotniczych dostępne są także tańsze alternatywy dla tych kamieni. Największym uznaniem cieszą się z pewnością kryształki Swarovskiego. Historia ich wytwarzania sięga dziewiętnastego wieku, kiedy Daniel Swarovski wynalazł urządzenie do szlifowania szkła kryształowego. Obecnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest w prawie wszystkich krajach. A kryształki spotyka się tak w pierścionkach, jak i smartfonach czy też na obuwiu.

Jak wytwarza się biżuterię z kryształkami Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technika ich wyrobu jest tajna – wiadomo tylko, że stosuje się w tym celu dedykowane maszyny, a cały proces odbywa się w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od prawdziwego kamienia. Na tle wielu imitacji odróżnia się zwłaszcza precyzyjnym szlifem – z pozoru przypomina naturalne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co czeka na nas w sklepach?

Firma produkuje także wiele produktów – dostarcza kryształki wytwórcom elektroniki lub lamp. Powinniśmy także zaznaczyć, że Swarovski jest producentem akcesoriów optycznych oraz odblasków – na przykład tych, jakie wykorzystywane są w polskich znakach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki – są flagowym i najbardziej ogólnodostępnym wyrobem tej marki. Można je kupić zarówno w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które prezentują zdecydowanie największy asortyment.