Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

29 maja 2019

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w Polsce od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Spływ po Dunajcu to świetna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.