Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

29 stycznia 2022

Na www.exploruj.pl odnajdziesz korzystną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią zwłaszcza sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, jak również przepiękne widoki. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zakupić leki zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]